uloz.to - sdilej snadno data

Gangs of London

17. září 2007 v 10:25 |  Recenze PSP her
První co vás mile překvapí je každopádně skvělá melodická hudba. Ta začne hrát už v hezky provedeném komiksovém intru, dále pokračuje v hlavním menu, v jednotlivých podmenu a poté při samotném hraní. Jakmile se pustíte do hraní příběhového módu, tak vám hra nabídne na výběr hned z několika gangů.
Nebudu je zde popisovat, protože si je můžete jednoduše prohlédnout na širokoúhlých obrázcích v tomto článku. Na první pohled je vám ale jasné, že jde o poctivou směsici nejrůznějších živlů. Na výběr máte čínské Triády, ruskou mafii, černošský gang, starousedlíky a další. Každý gang má svůj příběh a s ním spojených 50 misí! Příjemným nápadem je zde možnost přepínat mezi jednotlivými členy gangu. Vydáte se například na likvidaci jiného gangu a jakmile vaše parta vystoupí z auta, tak se můžete neustále přepínat mezi chlápkem s granáty, pistolí, samopalem, brokovnicí a tak dále, což výrazně zpestřuje hratelnost. Útok, respektive většinou střelbu, provádíte jedním tlačítkem, přičemž je zde naprosto nepřesné manuální střílení. Je tady ale možnost automatického míření, které tím pádem proto využijete asi nejčastěji. Samotné přestřelky mají docela šťávu a nudit se při nich rozhodně nebudete.
Hned v několika misích se vám také dostane možnosti improvizace. S vaší partou dojedete například do jedné ulice, na kterou má za chvíli zaútočit konkurenční gang. Hra vám v tuto chvíli dá ještě čas, abyste se mohli na tuto situaci dobře připravit. Můžete tedy za pomoci jednoho z vaší party naklást na oba konce ulice miny a také si můžete přeparkováním okolo stojících aut vytvořit bariéry. Poté už mohou nájezdy nepřátel v autech a dodávkách začít :-). Ještě bych se měl zmínit o zdraví postav, které se dobíjí samo při odpočinku. Za zmínku také stojí neomezená munice, čímž vám odpadne problém shánění munice a podobně. Postavy se po každé úspěšné i méně úspěšné misi vylepšují podle toho, jak jste byli dobří. Po výběru gangu následuje, světe
div se, výběr misí! Pokaždé máte na výběr alespoň z pěti odlišných misí. Jedná se například o mise útěkové, ochranné, útočné, infiltrační, sledovací, sabotážní a další notoricky známé.
Po výběru mise následuje skvěle propracovaná komiksová sekvence, která zde nahrazuje zřejmě nemyslitelné množství pravých videosekvencí, které by se stejně při velikosti příběhového módu GoL na UMD disk ani nevešly. Jak už jsem se zmínil, tak má každý gang v příběhu 50 misí a gangů je zde celkem pět. Mise se odehrávají ve dne, v noci, za svítání a nebo za deště v bouři, což vytvoří vskutku výbornou atmosféru. Většinou jde o krátké mise ale to asi k přenosnému PlayStationu už patří a jejich cílem je rozšiřování teritoria vašeho gangu. Poměr mezi pěšími a automobilovými misemi je asi tak půl na půl, přičemž jsou to mise poměrně pestré. V pěších misích budete třeba chránit nějaké území, na nějaké budete útočit a nebo půjde o tiché plížení, podřezávání a dokonce i lámání vazů nepřátel.
více recenzí na : http://www.psp-news.cz/category/recenze-psp-her/
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama