uloz.to - sdilej snadno data

Září 2007

NBA Street: Showdown

17. září 2007 v 10:35 Recenze PSP her
NBA Street: Showdown - opusťte arénu s dvaceti tisíci diváky a pojďte ven!
Nepřeberné množství nových triků a kousků v tak trošku netradičním, a spíš americkém, prostředí prašných ulic se na PSP zjevil další sportovní titul se jmenovkou NBA Street: Showdown z dílen EA. Pamatujete si , když jste se dívali například na seriál Pohotovost, nebo jiné americké seriály či filmy? Jak urostlí mladíci sedí někde na lavičce a popíjejí krabicové víno? Tak dnes už je to za velkou louží hodně jinak. Svůj volný čas tráví spíše na betonu někde v oplocených sportovních hřištích a hází si na koš. Přesně v tohle můžete proměnit váš Playstation Portable přístroj. Ve špinavá a propocená trička.
Hned ze začátku je nutno podotknout, že EA vlastnila i k této hře právo používat originální názvy klubů a hráčů z NBA. A tak budete moci spatřit skutečné hvězdy této světově nejslavnější basketbalové ligy doslova pod mostem.
Abych přešel od svého projevu ke hře. Ikdyž budete hrát na ulici, tak i zde platí nějaká pravidla. Asi to základní, oproti normálnímu basketbalu, jako takovému je, že hrajete trochu amatérštěji v počtu tři proti třem. Výhodou ovšem je, že se hra odvíjí neuvěřitelně rychle a plynule.
Opravdu plynule a pohodlně se hra odvíjí i přes velmi skvěle propracovanou grafiku, která vám hru zpříjemňuje i bez nutnosti nějakého otravného sekání. Již ze začátku máte na výběr ze čtyř módu hry. EA Sports studio Big samozřejmě nezapomnělo na editory hráčů, a tak se klidně může po hřišti prohánět nějaký Evžen Koloběžka. V základní možnosti hry a po vytvoření hráče budete podobně jako u Fifa Street postupovat jako by arcadově přes určité stupně hry a soupeře. Za vyhrané zápasy si budete moct vylepšovat svůj tým, až nakonec budete přinejmenším schopni konkurovat těm nejlepším, nebo být nejlepším sám.
U tohoto titulu se dočkáte i několika miniher, které vám můžou zpříjemnit nepřijemné časy v čekárnách nebo při nespavých, dlouhých a horkých nocí. Abych NBA Street: Showdown jen nevychvaloval, i tahle, jako každá jiná hra, má své mouchy. Ta nejvetší masařka je asi opět dlouhý loading. Bohužel se mi to stává v poslední době i u jiných her. I přesto pro fanoušky sportu, nebo ještě líp basketbalu, bude tahle hra klenotem sbírky. Pokud ale nemáte rádi basket tak to bude zbytečná investice do né zrovna levných her pro všechny platformy. Tahle hra má ale dost do sebe.

Další screenshots :
více recenzí na : http://www.psp-news.cz/category/recenze-psp-her/

GTA Liberty City Stories

17. září 2007 v 10:33 Recenze PSP her
Na světě není snad jediný ,,pařan" ,který by neznal sérii Grand Theft Auto. Já osobně mám ve své sbírce téměř všechny díly včetně těch na PSP. Je to už nějaký ten pátek co na displeje našeho PSP přišla tato série v podobě GTA Liberty City Stories ( dále jen LCS ). Jak LCS dopadlo, na to se teď podíváme.
Hned po zapnutí hry a zobrazení několika ikonek Rockstaru, se nám představí hlavní hrdina Toni Ciprani. Toni se dříve skrýval za vraždu, teď je však zpět v Liberty City ( hra se odehrává v roce 1998 ) a připraven dát věci do pořádku. Stejně jako ve třetím dílu série, tak i v LCS je město rozděleno na tři části, které se postupně v průběhu misí zpřístupní. Příběh hry začíná v Portlandu prácí pro Vincenza, pravou roku salvatora Leone. Mise pro Vincenza jsou v podstaťe spíše naučné a i úplná lama je zvládne na poprvé. Vincenzo je však jen jeden z mnoha lidí pro které bude Toni pracovat.
Postupem času bude přibývat jak lidí pro které budete pracovat ( např. JD, Mama Ciprani, Salvator Leone, atd.), tak i obsahu misí, které budou daleko rozsáhlejší než na začátku. A musím podotknout že misí je zde opravdu hodně. Jejich kolem 80 a to nepočítám vedlejší úkoly, ktrerých je taky dost. Mezi vedlejší mise se klasicky řadí třeba práce pro policisty nebo závody na motorkách, zkrátka je toho hodně. Možná hodně lidí zamrzí, že ve hře nebudou moci ovládat vrtulníky ani letadla, ale to se dá překousnout. Zejména, když je ve hře taková hromada aut, ale o tom později. Co je opravdu důležité, je hratelnost. A tu zde kazí především ovládání, kterému opravdu chybí druhá analogová páčka. Ale i přes tuto ztrátu vám ovládání brzy přejde do krve a po 3 - 4 odehraných misích to nebude žádný problém. Přesuneme se ke grafice. Grafika je opravdu velice povedená ostatně posuďte sami. I zvuková stránka hraje u LCS stejně jako ujiných dílů velkou roli. A že si Rockstar dal záležet, to je vidět hned po zapnutí hry. Jako vždy nechybí naše oblíbená rádia, kterých je tu hafo.
Tak a teď se vrhneme na tu dopravu. V LCS oproti původní hře přibilo hned několik druhů motorek a lodí. Aut je zde také požehnaně od obyčejných osobních automobilů přes dodávky a hasičská auta, až po pohřební vozy. Přesuneme se k výběru zbraní. Co na to říct. Je jich tu dost. Kdybych měl vyjmenovávat všechny, tak tu recenzi nikdy nedopíšu. Za zmínku stojí motorová pila, katana ,sniperská puška, plamenomet atd. Všechny zbraně se dají koupit hned v několika Ammu Nattionech nebo posbírat od padlých nepřátel. Při hraní sem někdy odbočil od misí a jen tak sem se projížděl po městě. Nudě a stereotypu také dokáže zabránit naprostá novinka v sérii a tou je multiplayer. Ano, opravdu je v LCS přítomen multiplayer, mezi několiká módy najdete klasický deatmatch i capture flag. Osobně jsem si ho zahrál s kamarádem a musím říct, že jsem se dobře bavil. LCS má i své mouchy, ale moc jich opravdu není. A proto si myslím, že je GTA LCS jedním z nejlepších titulů na PSP a jestli opravdu chcete nějakou městskou akci tak není co řešit. Popřípadě můžete sáhnout po novějším GTA Vice City Stories, které si proklepneme někdy příště.
více recenzí na : http://www.psp-news.cz/category/recenze-psp-her/

Smash Court Tennis 3

17. září 2007 v 10:31 Recenze PSP her
SCT3 - Hra za kterou byste se nemuseli stydět ani Playstation 3!
Abych začal svou recenzi o tomto tenisu, který jistě potěší všechny tenisové nadšence. Jenže problém je v tom, že se zřejmě budou názory dělit rovnoměrně padesát na padesát. Proč? Příliš velká věrnost a velké množství možností.
Smash Court Tennis 3 se ale může pochlubit oficiálními licencemi na velké hvězdy světového formátu. My "Češi" můžeme být rádi za přítomnost Tomáše Berdycha a Nicole Vaidišové, což nám dává zase nový říz. Pokud budete s touhle hrou začínat, může vám hodně pomoct přiložený tutoriál hry, kde se naučíte, nebo spíše byste se měli a mohli naučit základní prvky hry. Hodně se mi líbí, podobně jako v Tennis Master series 2003 na PC, že se váš tenista unaví během zápasu, takže pak ztrácí na síle, ovšem záleží na Vás, pokud třeba už zbytečně neběžíte pro jistý ztracený míček. Je taky velmi dobré, že se Váš svěřenec může pohybovat ještě rychleji, než by mohl. Zase ale záleží na na jeho aktuální fyzické kondici.
Díky několika tlačítkum na vašem PSP bylo využito ovládání na všech tlačítkách zároveň, což výrazně přispívá k realnému tenisu. Můžete tedy mít k dispozici hned několik možností jak se trefit do míčků. Velmi realisticky vypadají i kurty. Samozřejmě se taky liší na jakém povrchu budete hrát. I ve hře bude platit, že antuka vám bude zpomalovat míček. Velmi pěkná grafika a příjemné detaily tenistů a hlavně tenistek. Dobrá hudba a pěkné prostředí mimo hrací kurty. Propracovaný editor hráčů.
V menu se nachází tři základní hrací možnosti:
Exhibition
Tedy rychlý zápas, přátelské utkáni
Arcade
Budete s vašim vybraným tenistou postupovat jako by žebříčkově až se třeba dostanete na samý vrchol. Prostě Play OFF systém
Pro Tour
Vytvoříte si hráče, který nebude moc silný. Rozehrajete si kariéru, a svého hráče budete vylepšovat za vyhrané zápasy nebo dokonce turnaje. Začináte prakticky od nuly, a zlepšujete se. Po dlouhé době, pokud Vám to půjde budete mít z vaší "nuly" legendu.
Tento tenis je ale velmi reálný, a možná to trochu vyvojáři i přehnali s tou autentitou. Nemusí být zrovna lákavé hrát například ve vlaku tak širokou hru. Za takovou hru by se jistě nemusela stydět žádná jiná herní konzole nové generace, ale na PSP je to až možná přehnaně moc možností do hry.
Abych to tedy shrnul. Namco Bandai nám ukázalo velmi pěkný tenis se vším všudy, ale asi přesáhli určité hranice handheldu, a vymyká se tedy účelům ke kterým bylo původně PSP předurčeno, tedy ke hraní obvykle na cestách. Ale jistě hráči jako já, mámé doma i nabíječku našeho PSP, a tak nám nic nebrání tomu, abysme ji použili a hráli tak neomezeně (pokud platíte včas šeky za elektřinu). Pěkná grafika a hudba se postarají o další procenta navíc mého hodnocení. Technické zpracováni a velké množství úderů. Přítomnost dvou českých výše uvedených tenistů taky není k zahození. Největším konkurentem ale zůstává Virtua Tennis 3.
více recenzí na : http://www.psp-news.cz/category/recenze-psp-her/

The Godfather Mob Wars

17. září 2007 v 10:27 Recenze PSP her
V roce 2006 vydala EA hru inspirovanou starým mafiánským filmem - The Godfather. The Godfather se stal pozoruhodným titulem a zdatným konkurentem české Mafie. Není tedy divu, že se tato hra dočkala své PSP verze s podtitulem Mob Wars ( dále jen MW ). Začneme příběhem.
Celý příběh se točí kolem čtyř mafiánských rodin, které mezi sebou vedou války o území, podniky atd. Vše začne když si vás vyhledá hlavní vymahatel jedné z rodin Luca Brasi. Přiučí vás bojování, střílení a potom nějaké to vydírání obchodů. Ti, kdo viděli film nebo hráli originál ví, že budete pracovat pro rodinu Corleone. Příběh je velice dobrý a pevně se drží filmové předlohy. Děj vás postupně seznámí se všemi důležitými postavami a s tím, jak to ve hře chodí. Animace a dokonce i mise jsou téměř stejné jako u svého velkého bratříčka na PC. Pozor, říkám téměř. První čeho si určitě všimne každý kdo hrál originál jsou auta. V MW sice budou, ale nebudete je moci řídit.
Uvítal bych alespoň jednu misi kde byste se mohli projet v dobových autech, no nic. Další změna je pohyb po městě, ten je zde nulový. Prostě budete mít během mise přesně vytyčený prostor pohybu. Malou výhodou pro někoho je, že nebudou muset jet přes celé město na začátek mise. Mise jsou sice zábavné, zbraní je tu stejně jako v originálu, ale město působí i v těch pár venkovních misí pustě a nezáživně. Další vadou hry je přílišná krátkost Story Módu, který se dá dohrát něco kolem 4 - 5 hodin, což je dost málo. Ale hra má ještě jeden Mód, a sice Mob Wars. V tomto módu jde o to ovládnout celé město.
Je to tahová strategie, která se hraje pomocí hracích karet a je doplněna tím, že boj o určitý podnik probíhá jako v originálu ( zastřelit stráže, vydřít podnik, atd. ). Moc lidí ale asi tento mód nenadchne, no co alespoň to o nějakou tu hodinu prodlouží hrací dobu. Graficky je na tom hra sice dobře, ale k čemu je dobrá grafika, když samotná hra dost zaostává. Hratelnost také snižuje brutální ovládání. Málo tlačítek na PSP má za následek otřesné kombinace tlačítek a problémy s kamerou. Malým plus mohou být bonusy, které nejsou zas až tak špatné. MW není vyloženě špatná hra, ale má tolik chyb, že spousta hráčů od ní radši dá ruce pryč. Jestli tedy opravdu stojíte o nějakou tu městskou akci, radši sáhněte po vynikajících GTA VCS nebo GTA LCS.

více recenzí na : http://www.psp-news.cz/category/recenze-psp-her/

Gangs of London

17. září 2007 v 10:25 Recenze PSP her
První co vás mile překvapí je každopádně skvělá melodická hudba. Ta začne hrát už v hezky provedeném komiksovém intru, dále pokračuje v hlavním menu, v jednotlivých podmenu a poté při samotném hraní. Jakmile se pustíte do hraní příběhového módu, tak vám hra nabídne na výběr hned z několika gangů.
Nebudu je zde popisovat, protože si je můžete jednoduše prohlédnout na širokoúhlých obrázcích v tomto článku. Na první pohled je vám ale jasné, že jde o poctivou směsici nejrůznějších živlů. Na výběr máte čínské Triády, ruskou mafii, černošský gang, starousedlíky a další. Každý gang má svůj příběh a s ním spojených 50 misí! Příjemným nápadem je zde možnost přepínat mezi jednotlivými členy gangu. Vydáte se například na likvidaci jiného gangu a jakmile vaše parta vystoupí z auta, tak se můžete neustále přepínat mezi chlápkem s granáty, pistolí, samopalem, brokovnicí a tak dále, což výrazně zpestřuje hratelnost. Útok, respektive většinou střelbu, provádíte jedním tlačítkem, přičemž je zde naprosto nepřesné manuální střílení. Je tady ale možnost automatického míření, které tím pádem proto využijete asi nejčastěji. Samotné přestřelky mají docela šťávu a nudit se při nich rozhodně nebudete.
Hned v několika misích se vám také dostane možnosti improvizace. S vaší partou dojedete například do jedné ulice, na kterou má za chvíli zaútočit konkurenční gang. Hra vám v tuto chvíli dá ještě čas, abyste se mohli na tuto situaci dobře připravit. Můžete tedy za pomoci jednoho z vaší party naklást na oba konce ulice miny a také si můžete přeparkováním okolo stojících aut vytvořit bariéry. Poté už mohou nájezdy nepřátel v autech a dodávkách začít :-). Ještě bych se měl zmínit o zdraví postav, které se dobíjí samo při odpočinku. Za zmínku také stojí neomezená munice, čímž vám odpadne problém shánění munice a podobně. Postavy se po každé úspěšné i méně úspěšné misi vylepšují podle toho, jak jste byli dobří. Po výběru gangu následuje, světe
div se, výběr misí! Pokaždé máte na výběr alespoň z pěti odlišných misí. Jedná se například o mise útěkové, ochranné, útočné, infiltrační, sledovací, sabotážní a další notoricky známé.
Po výběru mise následuje skvěle propracovaná komiksová sekvence, která zde nahrazuje zřejmě nemyslitelné množství pravých videosekvencí, které by se stejně při velikosti příběhového módu GoL na UMD disk ani nevešly. Jak už jsem se zmínil, tak má každý gang v příběhu 50 misí a gangů je zde celkem pět. Mise se odehrávají ve dne, v noci, za svítání a nebo za deště v bouři, což vytvoří vskutku výbornou atmosféru. Většinou jde o krátké mise ale to asi k přenosnému PlayStationu už patří a jejich cílem je rozšiřování teritoria vašeho gangu. Poměr mezi pěšími a automobilovými misemi je asi tak půl na půl, přičemž jsou to mise poměrně pestré. V pěších misích budete třeba chránit nějaké území, na nějaké budete útočit a nebo půjde o tiché plížení, podřezávání a dokonce i lámání vazů nepřátel.
více recenzí na : http://www.psp-news.cz/category/recenze-psp-her/

Next Wallpapers

16. září 2007 v 22:41 PSP Wallpapery
Stáhni

tenhle balíček obsahuje několik pěknejch aut , který stojí za to si aspoň prohlédnout.