uloz.to - sdilej snadno data

Srpen 2007

Ratchet and Clank: Size Matters

24. srpna 2007 v 12:41 Preview
Sexistické narážky na velikost jsou vděčným motivem mnoha videoher pro PSP a slavná plošinovková dvojice Ratchet and Clank není výjimkou. Potvrdí se i v jejich případě sílící trend poslední doby, který zní "Čím menší, tím lepší"?
V životě každé veverky i jejího robotického přítele jednou přijde moment, kdy je nutné zamyslet se nad dosavadním životem a pak se bez ohlížení na dosažené výsledky rozhodnout k radikálnímu řezu. Jakmile se totiž jakákoliv zaběhnutá série úspěšných videoher dostane do situace, kdy na jediné platformě disponuje alespoň čtyřmi úspěšnými tituly, tak je obvykle nejvyšší čas změnit koně. Ratchet a jeho nedorostlý mechanický kolega Clank dospěli k tomuto zlomovému bodu právě nyní - verze pro PS3 je v nedohlednu, PS2 už jak si postrádá patřičný potenciál a dost možná také prostor pro již pátou, víceméně nezměněnou, hopsačku.
Nezbývá proto, než obrátit pozornost k nejčastějšímu útočišti PSdvojkových uprchlíků - k PSP. Tento handheld od Sony už poskytl azyl nejedné PS2 celebritě. Inspiraci zde hledal ježura Sonic, novou karmu čerpala zapomenutá série Medal of Honor, GTA úspěšně chytila druhý vítr a Metal Gear si doslova otevřel pobočku s alternativními "mezidíly" hlavní dějové linie. Proč by si taky stará dobrá
dvojice plošinovkových bavičů nemohla vzít na chvilku volno a načerpat na PSP nové síly?
http://www.tothegame.com/res/game/5309/logo.jpg

Nové PSP Slim

22. srpna 2007 v 11:20 Nové PSP Slim
Tohle jsem zkopčil odtud takže se omlouvám ale to je super stránka!
Na první pohled je k nerozeznání od současné verze, ale po bližším prohlédnutí zjistíte, že je o 5mm užší a o 3mm kratší. Je také mnohem lehčí (asi o 33%) a to i díky nové rychlejší UMD mechanice. Určitě si také všimnete, že byl odstraněn infra-port a na jeho místo bylo přesunuto tlačítko na přepínání Wi-fi. Na spodní straně PSP zůstaly konektory pro napájení a audio výstup, který je nově rozšířen o video výstup. Díky němu budete moci sledovat UMD video, obrázky a filmy z MemorySticku a UMD hry na televizní obrazovce. Novou vlastností je také nabíjení z PlayStation 3, nebo z PC přes USB při přenosu dat.
Ze zveřejněné specifikace také vyplývá, že nová verze PSP bude obsahovat interní paměť o velikosti 64MB, oproti 32MB v současné verzi.
Prodej by měl být zahájen již v září v Evropě, USA i Japonsku. K dispozici bude hned v několika vyriantách: Piano black (černá), Ice Silver (stříbrná), Felicia Blue (modrá), Lavender Purple (fialová), Rose Pink (růžová) a speciální edice bílá s obrázkem Darth Vadera na zadní straně. Prodávat se bude v balíčkách s 1GB kartou a hrami Daxter, nebo Family Guy "Freakin' Sweet". Verze s obrázkem Darth Vadera se bude prodávat samozřejmě s hrou Star Wars Battlefront. Cena byla stanovena na $199.
Dobrý ne? ale já si nechám to svoje dobrý "starý obnovitelný" PSP :-D

Jak dát video na PSP?

20. srpna 2007 v 13:53 Vkládání přes USB
Tak to už je složitější.... musíte si stáhnou program na přeformátování videa do PSP formátu (mp4 ) stačí zadat do vyhledávače na www.stahuj.cz PSP a pak si stáhněte nějaký software který vám bude vyhovovat. Potom si nějaké to video přeformátujete a půl je hotovo!
Já si dávám přeformátovaná videa do složky MP_ROOT (jestli nemáte tak vytvořte) a v té složce si udělám ještě jednu 100MNV01 nebo 101ANV01 pak to jen zkopírujte a je to!

Jak dát obrázky na PSP?

20. srpna 2007 v 13:47 Vkládání přes USB
Jednoduše skoro stejně jako hudbu akorát do složky PICTURE a je to...!

Jak dát hudbu na PSP?

20. srpna 2007 v 13:45 Vkládání přes USB
Úplně jednoduše zapnete si USB Connection a připojíte usb kabel a otevřete složku. Když otevřete přídavný disk (PSP na PC) tak uvidíte složku Music (když tam nebude tak ji udělejte) najděte si na PC hudbu a jen ji zkopírujte do složky music no a máte to!


Wifi

19. srpna 2007 v 19:31 Wifi
Wifi = Bezdrátové připojení k síti
Acess Point = Vysílač signálu

PSP má v sobě zabudovaný wifi přijmač, takže neni problém pokud máte doma acess point (např. wifi usb klíč, wifi router, wifi modem) se připojit na Internet pomocí Internet browseru, který je zabudovaný od verze firmwaru 2.0 a vyšší. Ovšem Wifi na PSP se nechá využít i jinak, než surfováním na internetu. Pomocí neoficiálních aplikací (hombrew ) se nechá například PSP použít jako Joystick, nebo lze přes PSP pomocí programu VNC ovládat PC, samozřejmě nechybí tzv. Streamování videa (posílaní multimediáních souborů přes wifi) takže už nepotřebujete převádět všechny videa do MP4 a kopírovat na Memory stick.

Pokud nemáte doma wifi, doporučuji koupit USB wifi klíč.

USB kabel

19. srpna 2007 v 19:24 PSP příslušenství
Jelikož USB kabel není přibalen ve standartní výbavě ( base, standart, single a value pack) je ho potřeba dokoupit. Vyjíkou je GIGA pack, který tento kabel již obsahuje. Jedná se o USB A - mini USB B. Můžete ho koupit v každém elektru nebo v menšim obchodu s eletronikou. Tento kabel je hodně používán u foťáků (SONY,HP,CANON,...) , mobilů, mp3 přehrávačů. Cena toho kabelu se pohybuje okolo 40-150Kč
Pokud máte čtečku karet se slotem pro memory stick, tak nemusíte mít žádny kabel. Stačí jen MS Pro Duo vyndat z PSP a vložit jej do slotu ve čtečce.

Firmware podle písmena na krabici

2. srpna 2007 v 20:50 Firmware
toto slouží k identifikaci fw v psp aniž byste krabici otevreli (hlavně v obchodě, když nesmíte zboží otevřít, stačí zkouknout písmenko na čárkovém kódu a víte na čem jste)
firmware budete mít v PSP podle písmenka na krabici nad čárkovým kódem

TA-086
Fotka krabice PSP s TA-086 a firmware 2.81. Pokud na krabici budete mit tyto písmena a čísla, tak se jedná o tuto verzi.
A = 1.5 potvrzeno
B = 1.51 potvrzeno
C = 1.52 potvrzeno
D = 1.52 potvrzeno
E = 1.52 potvrzeno
F = 2.00 potvrzeno
G = 2.01 potvrzeno
H = 2.50 potvrzeno
I = 2.60 potvrzeno
J = 2.70 nepotvrzeno
K = 2.71 potvrzeno
L = 2.81 potvrzeno (pozn. L může být i 2.71)

nemusí to být vždy na 100% takto....